DIY: Jak wykonać szkatułkę na biżuterię?

DIY - szkatułkaDIY: "do it yourself"- to hasło znane nie od dziś, a oznacza dokładnie "zrób to sam". Zachęca do samorealizacji, rozwijania swych ukrytych pasji oraz kusi nas do zasmakowania ogólnej idei samodzielnego wykonywania pewnych zadań, rzeczy. Zazwyczaj rzeczy, które używamy do stworzenia czegoś za pomocą DIY są stare i potrzebują nowej szansy na ponowne istnienie.

Miano "do it yourself" w ostatnich czasach dotyka wiele stref życia: od wykonywania przedmiotów codziennego użytku do najbardziej wysublimowanych rzeczy przeznaczonych dla określonych grup społecznych.

Pomysłów na nowe rzeczy wykonane własnoręczne jest tak wiele, ile ludzi jest na świecie. Dzisiaj skupimy się na wykonaniu szkatułki na biżuterię, która będzie łatwa do wykonania i piękna wizualnie.

1. Przygotuj następujące składniki, by połączyć je w jedną całość:

  • Koniecznie potrzebne będzie Ci pudełko - albo kartonowe albo metalowe. Musi być zgrabne i dosyć trwałe, w końcu szkatułka ma Ci służyć długo;
  • Klej - najlepiej polimerowy lub tzw. "klej magiczny", który można dostać w każdym sklepie papierniczym;
  • Papier lub brystol w ulubionych kolorach, może być to również cienka tekturka;
  • Dodatki, które chcesz umieścić na wierzchniej powierzchni, np.: paseczki, koraliki, napy, ćwieki, itp;
  • Najważniejsze: Twoja ulubiona biżuteria.

2. Przygotowanie:

Na początku wysmaruj klejem cały swój karton bądź puszkę i zacznij kawałek po kawałku oklejać go papierem czy tekturką. Nie śpiesz się, dokładność w tym przypadku może być kluczem do sukcesu.

Kiedy już wykleisz całą powierzchnię, odstaw w bezpieczne miejsce i daj czas, by klej mógł zaschnąć. Po tym etapie możesz przystąpić do ozdobienia Twojej szkatułki. W tym celu wykorzystaj dodatki, które lubisz. Użyj w tym celu kleju, który nie będzie zostawiał śladów - "klej magiczny" sprawdzi się doskonale.

Kolejny raz odstaw do wyschnięcia. Gdy już wierzchnia powierzchnia wyschnie, przystąp do ozdobienia środka, czyli ponownie wysmaruj środek puszki / kartonu i powoli przyklej tę tekturę, której kolor najbardziej Ci się podoba. Następnie pamiętaj o tym, by klej miał okazję wyschnąć. Jeśli chcesz zrobić przegródki w swojej szkatułce, możesz to zrobić wymierzając odległości pomiędzy ściankami. Następnie zaznacz je na kartoniku, wytnij szablon, który będzie pasować i oklej go tym samym materiałem co wnętrze szkatułki. Delikatnie wsuń gotowy szablon, by podzielić swój twór na pół lub jakąkolwiek część zechcesz.

Kiedy to skończysz, misję możesz uznać za zakończoną. Jeśli szkatułka nie pęka w szwach bezpośrednio po ukończeniu - możesz tam włożyć swoją ukochaną biżuterię. Od dzisiaj będzie miała nowy dom.