Japoński manicure - sekrety działania

Japoński manicure - realizacjaManicure japoński to wschodnia sztuka dbania o stan paznokci, której zabieg przebiega etapami i przy wykorzystaniu specjalnej mieszanki składników odżywczych. Historia tej odmiany manicure posiada przeszło 400 lat i ma swoje początki w kręgach arystokratek Kraju Kwitnącej Wiśni, które szukały skutecznych sposobów na uzyskanie jak najładniejszych, naturalnie wyglądających paznokci.

Japoński manicure inaczej określa się mianem P. Shine, co wzięło swoje początki od nazwy firmy kosmetycznej, jaka zajęła się intensywną promocją tego zabiegu na rynkach zachodnich.

Innowacyjna receptura

Pierwotnie opracowane reguły japońskiego manicure od lat pozostają niezmienne. Sekret skuteczności całego zabiegu opiera się na intensywnym wcieraniu dobroczynnych preparatów w strukturę płytki paznokcia, a następnie pokrycie go lekkim pudrem. Efekt, jaki uzyskuje się już po pierwszym zabiegu, czyni paznokcie wyraźnie zdrowszymi. Charakteryzują się one wysokim połyskiem, a ich kolor przybiera ładny różowy odcień. Zabieg przyczynia się do uzyskania często pożądanego efektu „perły”, co stanowi dla dłoni najlepszą ozdobę. Manicure japoński przynosi pierwsze rezultaty już po przeprowadzeniu jednej sesji. Efekt utrzymuje się przez około dwa tygodnie, po których upływie należy udać się na uzupełnienie.

Dla kogo poleca się przeprowadzenie manicure japońskiego?

Manicure japoński oznacza intensywną regenerację zarówno za pomocą specjalnej techniki nakładania preparatu, jak i szeregu składników odżywczych zawartych w jego formule. Będzie więc idealny dla kobiet narzekających na osłabioną kondycję swoich paznokci. Krucha, łamliwa płytka to wskazania do przeprowadzenia zabiegu. Manicure japoński pozwala skutecznie uporać się z problemem rozdwajających się paznokci, gdyż działa już na poziomie głębokich warstw ich struktury. Jako że nadaje paznokciom naturalnego wyglądu, może być z powodzenie stosowany również w przypadku mężczyzn.

Co znajduje się w składzie?

Tajemnicza pasta stosowana do manicure japońskiego jest wzbogacona składnikami o wysoce dobroczynnym działaniu na płytkę naszych paznokci. Wśród nich znajduje się miedzy innymi krzemionka odpowiedzialna za wzmocnienie paznokci oraz nadanie im wysokiego połysku. Obok niej, w składzie znajdziemy pyłek pszczeli będący prawdziwą kopalnią elementów odżywczych. Manicure japoński to również witaminowa bomba - w preparacie występuje mieszanka witaminy A i E, B5 oraz H. Całość jest dopełniania przez keratynę, czyli białko naturalnie produkowane w naszym organizmie, które odpowiada za poprawną budowę paznokci, skóry i włosów. Połączenie tych wszystkich składników sprawia, że paznokcie odzyskują piękny wygląd w całkowicie naturalny sposób.

Jak przebiega manicure japoński?

Przeprowadzenie zabiegu zaczyna się tak jak w przypadku każdego standardowego manicure. Najpierw oczyszczana jest płytka paznokcia wraz z usunięciem skórek. W ten sposób paznokcie uzyskują bardziej estetyczny wygląd. Następnie kosmetyczka przystępuje do spiłowania paznokci oraz wypolerowania ich powierzchni. Tak przygotowana płytka lepiej wchłania składniki odżywcze zawarte w paście, jaka na tym etapie jest wcierana w paznokcie. W celu zachowania na długo drogocennego działania pasty, na paznokcie nakłada się warstwę pudru, który dodatkowo nabłyszcza płytkę. Na samym końcu paznokcie wzmacnia się poprzez aplikację odżywki. Wykonanie manicure japońskiego w 3-4 seriach, przeprowadzanych co dwa tygodnie, zapewnia bardzo dobrą kondycję paznokci przez naprawdę długi okres czasu.